sobota, 28 czerwca 2014

Zdobycze i inne pocztówki

Siemka!
Na początku chciałbym się Wam pochwalić nowymi pocztówkami, które kupiłem dzisiaj :)
A teraz to, co zwykle, czyli pocztówki otrzymane ;)

Ukraina

Pocztówkę dostałem od Romy, która mieszka we Lwowie oraz umie mówić i czytać po polsku, lecz nie umie po polsku pisać. Nie mam pojęcia, co jest napisane na pocztówce, wiem tylko, że "coś tam z Ukrainy" (chyba). Kartka całkiem niezła ;)

Ukraina

Kartka od Mariny przedstawiająca Natalie Portman, amerykańską aktorkę urodzoną w Izraelu. Większość z Was powinno ją kojarzyć z takich filmów, jak: "Leon zawodowiec", "V jak vendetta" czy "Czarny łabędź" (za rolę pierwszoplanową w tym filmie dostała Oscara). Ładna pocztówka :)

Japonia

Kartka od Ichigo, na której widnieje Aoi Matsuri, święto, którego obchody odbywają się w Kioto Ma ono miejsce każdego roku 15 maja i jest obchodzone już od ponad 500 lat. Ludzie modlą się na nim o plony. Symbolem tego święta są liście malwy.

Litwa

Oto moja pierwsza pocztówka z Litwy i od razu bardzo mi się spodobała, bo bardzo lubię pocztówki geograficzne, czyli z mapami, flagami itp... Ta akurat przedstawia mapę świata (wcale tego nie widać :D), a wysłała mi ją Sandra z Wilna, która lubi fotografować, czytać i podróżować.

Białoruś

Nadawczynią pocztówki jest Elena z Brześcia. Przedstawia ona jej miasto. Pocztówka jest nietypowa, bo dłuższa od innych. No i jest bardzo ładna :)

Rosja

Muszę przyznać, że to jedna z moich ulubionych pocztówek, ponieważ, jak napisałem wcześniej, lubię pocztówki związane z geografią. Tę wysłała mi Julia z Czelabińska. Lubi ona podróżować. No kartka świetna ;)

Turcja

I na dziś ostatnia pocztówka, tym razem od Selina z Izmiru. Jak on napisał, przedstawia ona "prawie deszczowy dzień w jego mieście". Nauczył on mnie także, że "Merhaba, nasilsin?" oznacza "Cześć, jak się masz?". Bardzo lubię tę pocztówkę.

No cóż, wyszedł z tego dość długi post, mam nadzieję, że nie zanudziliście się na śmierć ;) Zapraszam do czytania, komentowania i obserwowania bloga :) Masz jakieś pytania odnośnie czegokolwiek? Pytaj śmiało!
Trzymajcie się!

2 komentarze:

 1. Też bardzo lubię pocztówki geograficzne! Z mapami czy konturami państw. :)
  Jeśli chodzi o Natalie Portman, to mnie akurat "Czarny łabędź" nie zachwycił, za bardzo psychiczny ;)
  Moją faworytką z tego posta jest zdecydowanie Litwa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne pocztówki kupiłeś, bardzo mi się spodobała ta z bramą , ma w sobie to coś ;) A z twoich otrzymanych najbardziej podoba mi się pierwsza Ukraina.

  Zapraszam do mnie: http://mydreamlucky.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń