poniedziałek, 25 sierpnia 2014

Trzy pocztówki i zapowiedź

Siemka!
Po dość długiej przerwie wreszcie zmobilizowałem się napisać posta, w którym przedstawię Wam moje trzy ostatnie zdobycze. O zapowiedzi na końcu posta ;)

Korea Południowa

Pocztówkę z moich "ulubionych" (znów nie pamiętam kiedy ją tam dodałem :D) dostałem od Hye Ja. Mieszka ona w Busanie, jest to drugie pod względem wielkości i największe miasto portowe Korei Południowej. Hye Ja kupiła tę pocztówkę w Seulu. Osobiście podoba mi się pocztówka (przy okazji przepraszam za jakość zdjęć...), do tego świetny znaczek z Mistrzostwami Świata 2014 :)

Ukraina

Tę przedstawiającą Kijów pocztówkę dostałem od Ann. Ma ona 17 lat i lubi czytać. Ma specyficzny charakter pisma, pisze bowiem kursywą i właściwie nie mogę się rozczytać :D Ann przylepiła retro-znaczki, które są dość ładne :)

Tajwan

Ostatnia na dziś pocztówka, jednocześnie najładniejsza i jedna z ulubionych w całej mojej skromnej kolekcji :) Przedstawia ona tajwańskie stemple pocztowe. Wydaje mi się, że do tej samej serii należy pocztówka z logo poczt świata. Nadawca tejże kartki uczy mnie kilku zwrotów po chińsku, co jest zresztą bardzo miłe :)

Ok, na dziś koniec. Teraz zapowiedź: od przyszłego posta, jeśli nic nie pokrzyżuje mi planów, zacznę przedstawiać Wam najładniejsze znaczki, które do tej pory otrzymałem. Mam nadzieję, że "seria" będzie się Wam podobać ;) Aha, jeszcze jedno, jeśli macie jakieś pytania, śmiało zadawajcie w komentarzach!
Trzymajcie się!

5 komentarzy:

 1. Śliczne kartki, ostatnia naprawdę ciekawa, sama bym taką chciała dostać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem najładniejsza pierwsza pocztówka ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładna ta ostatnia pocztówka. Szkoda, że Polska nie wydała takiej ze stemplami, mogłaby być naprawde ciekawa.

  pocztowkowe-love.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Hello Daniel. I put the picture of the card which I sent to you tomorrow in my blog.... Open my name then you get it :) Wishes from Finland.

  OdpowiedzUsuń
 5. z Ukrainy bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń